м. Івано-Франківськ, вул. Ак. Cахарова 25а
Прокласти маршрут

Перший візит дитини до стоматолога

Записатись на прийом Онлайн консультація
поради для батьків

Поради для батьків

Коли потрібно звертатись на огляд до дитячого стоматолога?

Рекомендуємо проводити перший огляд впродовж 6 місяців після прорізування перших молочних зубів. Тобто, ще до того, як малюку виповниться 1 рік. Дуже важливо, щоб до того віку, поки дитина стане дорослішою та буде свідомо мислити, в її оточенні був лікар-друг, з яким вона почувається комфортно та візити до якого будуть схожі на веселу гру та розвагу.

Якщо ж ваш малюк вже трішки старший, його потрібно психологічно підготувати до першого візиту

 1. За 1-2 дні до прийому розкажіть дитині, що ви йдете до стоматолога(зубної феї), хто він(вона) такий, і що їй будуть робити (порахують зубчики, подивляться дзеркалом на них). Розповідати про це потрібно спокійно, як про нову гру. Не використовувати складних, незрозумілих слів.
 2. Пограйте вдома у стоматолога, де ви будете в ролі пацієнта. Замість стоматологічних інструментів використовуйте гігієнічні палички, чайну ложку, маленьке дзеркальце. Ляжте на диван, а малюк нехай за допомогою ложечки-дзеркальця огляне ваші зуби.
 3. В жодному разі не лякайте дитину стоматологом чи будь-яким іншим лікарем
 4. Не вживайте фраз “не бійся”, “боляче не буде”, “це ж зовсім не страшно”. Дитина, яка ще не була у стоматолога, його не боїться, не знає що таке біль і страх у стоматологічному кріслі, а подібні фрази сприймаються нею без частки “не” і підсвідомо налаштовують, що буде боляче і страшно.
 5. Розповідати про конкретні процедури теж не потрібно (наприклад анестезію, пломбування, видалення зубів). Стоматолог сам розповість необхідну інформацію дитині в ході роботи. Розказувати, що лікар подивиться, які у тебе красиві зуби, порахує та почистить їх.
 6. Називати дитині стоматолога по імені, а не тьотя.
 7. На прийом записуватись в таку пору доби, коли дитина виспана, сита і задоволена.
 8. Перший раз на прийом мають приходити батьки, а не бабуся, дідусь, няня, які можуть не знати особливостей здоров’я дитини (наприклад, алергія). Якщо мама боїться стоматолога, або якщо вона починає переживати за малюка, то ці переживання передаються дитині.
 9. Придумайте історію, що вам надіслала лист зубна фея (особлива якщо у вас дівчинка), і запрошує вас у своє королівство на гру, що вона приготувала подарунок для вашої малечі, бо бачила які гарні зубки та має (чи щось подібне, тут вже справа вашої фантазії).
 10. Якщо ж у вас хлопчик та історії про фей йому не до душі, розкажіть йому, що саме в цього лікаря побував його улюблений казковий герой чи персонаж улюбленого мультфільму, та залишив  для нього подарунок.
 11. Якщо бачите, що є каріозна порожнина, тоді розкажіть йому казку, що в зубі поселився мікроб чи черв’як або каріозний монстр, якого потрібно вигнати, і заліпити його нірку пластиліном, щоб він назад не заліз.
 12. В кабінеті старатись не перебивати лікаря, коли він розмовляє з дитиною, не відповідати за дитину. Лікар в кінці відповість на всі питання батьків.
 13. Замініть звичайні слова для стоматолога іншими:
  – укол = побризкати водичкою, заморозити зубчик, щоб не болів;
  – наконечник і бори = бджілка, яка жужить і виганяє черв’ячка із зуба;
  – ставити пломбу = заліпити жуйкою нірку черв’ячка.
 14. Сказати малюку, що якщо він буде чемним, дасть порахувати зубчики і подивитись дзеркальцем на них, то він отримає подарунок.

Якщо ви йдете до стоматолога, коли зубчик вже болить, то крім вище згаданих рекомендацій:

 1. Варто розповісти казочку, як черв’ячок поїв зубчик, наслідив у ньому, а лікар врятує його, побризкає водичкою, щоб зубчик не болів, вимете сміттячко і закриє нірку спеціальною жуйкою. Тобто, лікар виступає в ролі супер героя, який рятує хворий зубчик.
 2. Не обманювати, що не буде боляче, краще сказати, що буде трохи неприємно але терпимо. Переконати малюка, що навіть якщо трішки заболить, то він все зможе витримати.


Послуги для наймолодших пацієнтів

Діткам так подобається у нас, що вони з радістю приходять на прийом до дитячого стоматолога.

Відгуки

«Відчувається, що працюють професіонали»

О. Остапенко

Була на прийомі, проводилось обстеження та лікування. Гарне обслуговування, лікування, ставлення персоналу, якісне обладнання. Відчувається що працюють професіонали. Буду радити цей центр знайомим.

«Вітаю з Новим Роком та з прийдешніми Різдвяними святами!»

Від рятувальника Ігоря Біскупа

Всю команду клініки “Центр практичної стоматології” щиро вітаю з Новим Роком та з прийдешніми Різдвяними святами! Миру і злагоди у ваших родинах, нових починань у 2016 році, хорошого настрою, щастя, любові та достатку і нехай усе задумане і мрії збудиться.

«Обстеження на дуже сучасному обладнанні»

Гойда О.

Проводив обстеження і лікування в стоматології. Все дуже сподобалось. Обстеження на дуже сучасному обладнанні, персонал і лікарі обслуговують на високому професійному рівні. Бажаю успіху.

«Wish you to always progress, and heath for all!»

Iryna from California

It was a great pleasure to be a patient in such beautiful clinic. You have very comfortable and pleasant atmosphere, which makes you want to come back. All doctors and personnel are extremely friendly. Thank you very much for such wonderful experience. I advise everyone to visit this professional and upscale dentistry. Wish you to always progress, and heath for all!

«Рівень послуг та уваги до пацієнта надзвичайно високий»

Юрій Андрійович

У центрі практичної стоматології я вперше побував тиждень тому, що було пов’язано з невиліковною операцією. Завдяки працівникам Центру все пройшло легко й безболісно, рівень послуг та уваги до пацієнта надзвичайно високий. Хочеться побажати Центрові так тримати й надалі. І за потреби – приходити ще. З найкращими побажаннями.

«Приятно поразила современная методика лечение»

Атаманчук О.С.

Совершенно случайно попала в данное заведение поставить пломбу. Была просто приятно шокирована профессиональному подходу к процессу. Приятно поразила современная методика лечение. Огромная благодарность доктору Олегу Гавинскому за чуткость, старательность, профессионализм. Видно что человек на своем месте и очень любит свою роботу. Также огромное спасибо всему персоналу за внимательность, вежливость и понимание.

«Пізніше ще меншого сина приведем»

Куляк А.Г.

Ми ходим до Оксани Сергіївни, дуже задоволені (особливо дитина). Якісне лікування, хороше ставлення до дитини. Оксана Сергіївна прекрасний спеціаліст, дуже приємний лікар, хочеться іще приходити. Ми дуже задоволені, будем ходити до Оксани Сергіївни і пізніше ще меншого сина приведем. Центр Практичної Стоматології буду рекомендувати усім.

«Щиро вдячна Вам гарні відносини і якісну роботу»

Кулик С.І.

Шановні лікарі клініки “Центр практичної стоматології” щиро вдячна Вам гарні відносини і якісну роботу. Щоб ваша робота була для клієнтів задовільною. Хай щастить Вам.

«Велике дякую за професійний підхід»

Сім'я Ходак

Велике дякую за професійний підхід, дбайливе ставлення, здорову та щасливу посмішку. Процвітання ВАМ!

Відео від клієнтів

Гніда
Андрій
Богданович


Головний лікар

Детальніше про лікаря

Гніда
Оксана
Сергіївна


Дитячий стоматолог

Детальніше про лікаря

Гавінський
Олег
Олегович


Лікар терапевт та ендодонтист

Детальніше про лікаря

Гніда
Юліана
Богданівна


Лікар ортодонт

Детальніше про лікаря

Мельник
Ярослав
Володимирович

Лікар-ортопед

Детальніше про лікаря

Гніда
Богдан
Юліанович


Лікар хірург-імплантолог

Детальніше про лікаря

Залишились запитання?

Вкажіть контактну інформацію та час для дзвінка і наш адміністратор зателефонує Вам у зручний для Вас час!