м. Івано-Франківськ, вул. Ак. Cахарова 25а
Прокласти маршрут

Пародонтологія – діагностика, лікування та запобігання захворювань ясен

Записатись в клініку Онлайн консультація
лікування ясен

Лікування ясен

Що таке пародонтит і як його лікувати?

Завдяки рекламі про карієс знають навіть діти. А ось захворювання пародонту –  поки що таємниця для більшості. Цим захворюванням приділяється недостатньо уваги та вони є мало діагностовані. На це нам вказує статистика – 80% населення страждає на цю хворобу.

Наш Центр практичної стоматології, який працює в Міжгір’ї та Івано-Франківську, проводить професійне та ефективне лікування захворювань ясен. Наші лікарі до кожного пацієнта підходять індивідуально, роблячи детальну первину діагностику та оцінку складності захворювання, щоб провести комплексне лікування.

Причини виникнення парадонтиту, його ознаки та стадії

Основна причина виникнення та розвитку парадонтиту – бактерії, які містяться в зубному нальоті на поверхнях зубів, неякісна та несвоєчасна гігієна ротової порожнини. Тому основою успішного лікування та подальшого запобігання виникнення захворювань являється оптимальна та якісна гігієна рота.

Головні ознаки існування захворювань парадонту:

 • Неприємний запах з ротової порожнини при постійній гігієні;
 • Кровоточивість при чищенні зубів чи під час вживання їжі;
 • Утворення зубного нальотів, відкладень та каменів;
 • Опущення краю ясен, оголення шийки чи коренів зубів;
 • Припухлість та почервоніння ясен, неприємні та болючі відчуття;
 • Рухомість здорових на перший погляд зубів.

Слід знати, що в більшості випадків парадонтит не супроводжується больовими відчуттями. Тому якщо ви помітили вище перечисленні симптоми, обов’язково (бажано якомога швидше) слід звернутися до лікаря пародонтолога.

Складність та стадії захворювань парадонту

 • Гінгівіт – поверхневе запалення, яке лікується майже завжди легко, являється повністю зворотним, втрата кісти не відбувається;
 • Парадонтит легкого ступеня – руйнування кістки та тканин, що утримують зуби в щелепі, незначне;
 • Середнього ступеня – більш значна руйнування кістки, що може призводити до оголення ясен, загрожує втратою зуба;
 • Важкого ступеня – руйнування понад половини кістки, що утримує зуб, може привести до сильного оголення коренів зубів, їх рухомістю та подальшою втратою.

Ефективне лікування захворювань ясен різної складності

Якщо своєчасно не проводити правильне та адекватне лікування парадонтиту, він буде прогресувати, що з часом просто призведе до втрати здорових зубів. Крім того, інфекція, яка існує в ротовій порожнині може проникати у організм, призводячи до виникнення та прогресування ряду захворювань, зокрема, серцево-судинних, цукрового діабету, недоношеності плоду та іншого.

Успішне та ефективне лікування пародонтиту вимагає тісної співпраці лікаря з пацієнтом та комплексного підходу (за потреби терапевтичне, ортодонтичне, хірургічне та ортопедичне лікування). Воно складається з таких головних етапів:

 • Нехірургічний – діагностика, глибоке зняття зубних відкладень, каменів;
 • Хірургічний – виконується в разі потреби;
 • Підтримуюча терапія – контрольні візити до стоматолога пожиттєво.

В нашому Центрі Практичної Стоматології кожен пацієнт на першому прийомі обов’язково проходить первинну діагностику парадонту – PSR тест. Якщо тест покаже наявність проблем, то виконується більш розширена та детальна діагностика. В результаті складається пародонтологічна карта, виконується серія рентген знімків та збір детального анамнезу. Такій підхід дає повне бачення проблеми, що допоможе провести більш якісне та ефективне лікування.

На першому місці знаходяться процедури професійної гігієни – зняття зубних відкладень за допомогою ультразвукових апаратів, Air-Flow, спеціальних паст і поліруючих гумок. Також ми навчаємо пацієнтів індивідуальній гігієні порожнини рота і підбираємо необхідні засоби.

Наші клініки, які працюють у місті Івано-Франківськ та Міжгір’ї, щороку приймають участь у дні здорових ясен, який проходить в Україні та світі. В цей день нашими лікарями безкоштовно проводиться діагностика стану парадонту.

Відгуки

«Відчувається, що працюють професіонали»

О. Остапенко

Була на прийомі, проводилось обстеження та лікування. Гарне обслуговування, лікування, ставлення персоналу, якісне обладнання. Відчувається що працюють професіонали. Буду радити цей центр знайомим.

«Вітаю з Новим Роком та з прийдешніми Різдвяними святами!»

Від рятувальника Ігоря Біскупа

Всю команду клініки “Центр практичної стоматології” щиро вітаю з Новим Роком та з прийдешніми Різдвяними святами! Миру і злагоди у ваших родинах, нових починань у 2016 році, хорошого настрою, щастя, любові та достатку і нехай усе задумане і мрії збудиться.

«Обстеження на дуже сучасному обладнанні»

Гойда О.

Проводив обстеження і лікування в стоматології. Все дуже сподобалось. Обстеження на дуже сучасному обладнанні, персонал і лікарі обслуговують на високому професійному рівні. Бажаю успіху.

«Wish you to always progress, and heath for all!»

Iryna from California

It was a great pleasure to be a patient in such beautiful clinic. You have very comfortable and pleasant atmosphere, which makes you want to come back. All doctors and personnel are extremely friendly. Thank you very much for such wonderful experience. I advise everyone to visit this professional and upscale dentistry. Wish you to always progress, and heath for all!

«Рівень послуг та уваги до пацієнта надзвичайно високий»

Юрій Андрійович

У центрі практичної стоматології я вперше побував тиждень тому, що було пов’язано з невиліковною операцією. Завдяки працівникам Центру все пройшло легко й безболісно, рівень послуг та уваги до пацієнта надзвичайно високий. Хочеться побажати Центрові так тримати й надалі. І за потреби – приходити ще. З найкращими побажаннями.

«Приятно поразила современная методика лечение»

Атаманчук О.С.

Совершенно случайно попала в данное заведение поставить пломбу. Была просто приятно шокирована профессиональному подходу к процессу. Приятно поразила современная методика лечение. Огромная благодарность доктору Олегу Гавинскому за чуткость, старательность, профессионализм. Видно что человек на своем месте и очень любит свою роботу. Также огромное спасибо всему персоналу за внимательность, вежливость и понимание.

«Пізніше ще меншого сина приведем»

Куляк А.Г.

Ми ходим до Оксани Сергіївни, дуже задоволені (особливо дитина). Якісне лікування, хороше ставлення до дитини. Оксана Сергіївна прекрасний спеціаліст, дуже приємний лікар, хочеться іще приходити. Ми дуже задоволені, будем ходити до Оксани Сергіївни і пізніше ще меншого сина приведем. Центр Практичної Стоматології буду рекомендувати усім.

«Щиро вдячна Вам гарні відносини і якісну роботу»

Кулик С.І.

Шановні лікарі клініки “Центр практичної стоматології” щиро вдячна Вам гарні відносини і якісну роботу. Щоб ваша робота була для клієнтів задовільною. Хай щастить Вам.

«Велике дякую за професійний підхід»

Сім'я Ходак

Велике дякую за професійний підхід, дбайливе ставлення, здорову та щасливу посмішку. Процвітання ВАМ!

Відео від клієнтів

Гніда
Андрій
Богданович


Головний лікар

Детальніше про лікаря

Гніда
Оксана
Сергіївна


Дитячий стоматолог

Детальніше про лікаря

Гавінський
Олег
Олегович


Лікар терапевт та ендодонтист

Детальніше про лікаря

Гніда
Юліана
Богданівна


Лікар ортодонт

Детальніше про лікаря

Мельник
Ярослав
Володимирович

Лікар-ортопед

Детальніше про лікаря

Гніда
Богдан
Юліанович


Лікар хірург-імплантолог

Детальніше про лікаря

Залишились запитання?

Вкажіть контактну інформацію та час для дзвінка і наш адміністратор зателефонує Вам у зручний для Вас час!